Vi Keeland jest określona na całym świecie dzięki swoim fascynującym książkom. Jak mało kto potrafi zaciekawiać czytelnika w przedstawiony świat i przytłoczyć jego uczucia. Z łatwością wywołuje w odbiorcach frywolność, wzruszenie czy złość. Nie są jej też po prostu obce ważne tematy, które ukradkiem porusza w swoich romansach. Już na pierwszy rzut oka można nadmienić, że “Rywale” nawiązują nieco do “Romea i Julii”. Dwie rodziny, które kłóciły się od pokoleń, zakazane uczucie i Weston, który często cytował Szekspira.

Jak zaczyna się fabuła tej powieści?

Sophie czeka przeprowadzka z Londynu do Nowego Jorku. Musi pomóc w prowadzeniu hotelu, dopóki aukcja się nie odbędzie, a hotel nie trafi albo do jej rodziny, albo do rodziny Lockwoodów, ich odwiecznych wrogów. Są jak Romeo i Julia, a ich bliscy kłócą się od pokoleń. Kiedy Sophie, nie bez kłopotów, zajmuje miejsce w samolocie, nie może ufać w to, co widzi. Właśnie Weston Lockwood siedzi blisko niej. I nie chodzi nawet o to, że ich rodziny nienawidzą tej drugiej osoby. Między tą dwójką jest o wiele więcej:

  • nienawiść,
  • pożądanie,
  • emocje.

Jakie relacje łączą głównych bohaterów?

Dwanaście lat temu przeżyli razem niewiarygodną noc, a ich nienawiść doprowadziła ich do szaleństwa. Sophie być może o tym pozapominała i jakoś przetrwała długi lot samolotem. Ale Weston ciągle ją dogania i przywołuje wspomnienia, bo podoba mu się sposób, w jaki Sophie reaguje na to. Czeka ich nie tylko długi lot samolotem, ale także kilka tygodni wspólnej pracy. Sophie wie, że zadaniem nie jest zarządzanie wzajemną nienawiścią. Opanowanie chemii między nią a Westonem jest problemem.

Jak przedstawiono tutaj głównych bohaterów?

Spodoba się nam postać Sophii, która jest solidną kobietą. Nie ulegająca ojcu, który nie liczy na kobiece obowiązki i uważa, że pozycja płci pięknej jest przy garkach, a nie w biznesie. Fakt, że stawia się ona ojcu i chce mu udowodnić bez wyjątków, że nie jest gorsza od mężczyzny, będzie imponujący, choć jednocześnie smutne jest to, że dziewczynki wciąż muszą udowadniać takie rzeczy. Weston ukrywa się za maską pewnego siebie mężczyzny, choć tak naprawdę każdego dnia walczy z demonami. Swoją postacią VII pokazuje nam, że ludzie w rzeczywistości są aktorami i każdego dnia odgrywają swoje role. Rzadko zaczynamy, trudno jest nam zaufać i zaprezentować siebie. W tej książce pt. “The Rivals. Rywale” Vi Keeland (https://www.taniaksiazka.pl/the-rivals-rywale-vi-keeland-p-1487819.html) spodoba się nam wybitny wątek nienawiści, ostry język bohaterów, dowcipna rozmowa i głębia opowieści.